מרכז המשחקים - הכיף שלך זה המומחיות שלנו !!!

  1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. משחקים ל-XBOX מהאטארי עד היום !

משחקים ל-XBOX מהאטארי עד היום !

התקדמות הטכנולוגיה המואצת הביאה לשיפור המשחקים של כל קונסולות המשחקים

פיתוח משחקי הוידיאו צבר תאוצה כתוצאה מחדירת המחשב האישי לכל בית במערב. הפלטפורמה הראשונה הייתה של חברת אטארי אבל למשחקים היו זיכרון וגרפיקה די מוגבלים. עם חדירת המחשב באופן מאסיבי,

החלו להשתכלל גם משחקי הוידיאו לקונסולות המשחק השונות, הוכנס הג'ויסטיק, הוכנסו טכנולוגיות תלת-מימד, חומרה חיצונית ועוד ויצרניות כמו XBOX, נינטנדו וסוני פלייסטיישן החלו בפיתוח קונסולות משחק יעודיות עבור משחקי וידיאו חדשים.

משחק וידיאו דוגמת משחקים ל-XBOX מפותחים כולם ע"י צוות שלם של אנשי תוכן, טכנולוגיה ואף אומנים לעיצוב וגרפיקה המנסים להפוך כל משחק לסיפור הצלחה, סוג של אומנות תלת מימדית.

להבדיל ממשחקים ל-XBOX היום איתם ניתן לשחק גם מול שחקנים אחרים והם מיועדים ליותר משחקן בודד, היו משחקי הוידיאו של שנות ה-80 וה-90 משחקים לאדם אחד.

על משחקים ל-XBOX נטען כי הם מפתחים את היכולות הקוגנטיביות של הילד בונים חשיבה אסטרטגית ומפתחים כישורי ניהול ותכנון.

בתחום משחקים ל-XBOX ישנם כמה קבוצות:

משחקי פעולה כוללים משחקי ירי או לחימה עם עלילה דמויות ודרישות מהשחקן לשליטה ומיומנות בקרבות השונים. תחום משחקי הפעולה התפתח עם התפתחות הגרפיקה שכן המעורבות הנדרשת במשחקים מסוג זה שונה מהדרישות במשחקי הרפתקאה,

ספורט או משחקי תפקידים שקדמו לקטגוריה זו.

משחקים ל-XBOX המוגדרים כמשחקי פעולה נחלקים למשחקי יריות עם אופי עלילתי ומשחקי מכות המבוססים על תורות של אומנויות לחימה שונות, ובמשחקי ירי, השחקן נדרש לגלם את דמות היורה והפועל כאשר המטרה היא כמובן לנצח.

משחקים ל-XBOX שהם משחקי לחימה, הם משחקים המבוססים על מלחמת גיבור יחיד מול דמויות אחרות. ומשחקי ירי מתמקדים בחיסול אויבים כאשר השחקן מצויד ומחומש כראוי.

בתחום משחקי הפלטפורמות  יש משחקים ל-XBOX שהם תלת- מימדיים הדורשים מן השחקן זריזות, תזמון ושליטה בקרבות והתגברות והתמודדות מול מכשולים כמו תהומות ומלכודות כשהקרבות נעשים בקפיצה בין הפלטפורמות.

בתחום האסטרטגיה יש משחקים ל-XBOX שבהם לרוב השחקן הוא שליט בלתי מעורער, הנדרש לפקד, לצוות, לנהל ולהוביל קבוצה של צבא או לוחמים כשאר הוא יכול להקים כמה צבאות מסוגים שונים כדי לנצח את האוייבים.

משחקי אסטרטגיה הם בעיקרם משחקי ניהול בהם נדרש השחקן לנהל משהו כמו קניון וירטואלי, פארק שעשועים או גן חיות ולהפעיל יכולות כלכליות וכדאיות שיעשירו את חשבון הבנק שלו. אפשר למצוא סוג זה של משחקים ל-XBOX ולדמות עולם כלכלה שלם.

משחקים ל-XBOX מבוססי סימולציה הם משחקים המדמים שליטה בכלי טיס או רכב או חיים במקומות אחרים בספינות חלל, צוללות ועוד ולרוב הם יכללו אלמנטים שישכללו וישדרגו את כלי המלחמה שלהם כדי שיוכל להתמודד ולצלוח משימות מורכבות.

משחקים ל-XBOX כמו פיפא 2015 מבוססים על משחקי ספורט בהם נדרש השחקן לזריזות ידיים, תכנון מהלכים, חשיבה אסטרטגית ועוד.

משחקי הרפתקאה הם משחקים ל-XBOX בהם יש לפתור חידות, להתגבר על משימות ואתגרים והם חשיבתיים בעיקרם. ברוב המשחקים מהסוג הזה יש עלילה שכוללת דיאלוגים, דמויות, שיח והתפתחות בעלילה שמזכירה סיפור בלשי.

משחקים ל-XBOX בתחום משחקי התפקידים הם משחקים שמהווים היום המשך למשחק הישן הידוע של מבוכים ודרקונים כשאר נכנסים לדמויות, חיים בעולמות של הדמויות, ומפגינים יכולות שליטה וניהול בתוכן העולם שלהם. שחקן הקונסולה במשחקי תפקידים נדרש להגיב וליזום פעולות מול דמויות וירטואליות אחרות המגיבות אליו.

ניתן לומר בוודאות כי שפע המשחקים, הגרפיקה המשוכללת והעיצובים המרהיבים מושכים אליהם היום בני נוער כמו גם מבוגרים, שרוצים לפעמים גם הם להרגיש, כמו פעם כמו הילדים ששיחקו פעם במריו והיום מבינים שמאז האינסטלאטור האיטלקי החמוד הזה, דרך ארוכה עברו המשחקים מהאטארי עד משחקים ל- XBOX של היום.

צור קשר
 
אנו משתמשים בעוגיות על מנת לשפר את חווית המשתמש באתר. קרא עודאני מסכים